Nedostatek mýdla znamená nemoc, smrt pro miliony dětí

Je to ještě dělá Fatoma Dia rozšířily oči, když se čištění hotel Hilton pracovník vidí kostku mýdla sotva použité na pult v koupelně.
„Toto,“ říká, navazovat na to s rukou v rukavici a jeho umístěním v hnědé kbelíku, „je cenná, odkud pocházím.“
35-letý vyrostl v hornaté oblasti jižního Súdánu, kde mohou mýdlo stát více než mzdy celodenním programu. Protože někteří lidé v tomto regionu, nemohla umýt, dostali nemocní.
Na celém světě 2,4 miliardy lidí nemá přístup k čisté kanalizaci, podle Světové zdravotnické organizace. Odhaduje se, že 1,5 milionu dětí zemře každý rok, protože jejich imunitní systém není dostatečně zralý k boji průjmových a respiračních nemocí se šíří ve znečištěném prostředí.
Nemoci související s kontaminované zásobování vodou a špatnou hygienu člověka inklinují soužit chudším regionům v subsaharské Africe, Střední a Jižní Ameriky, východní Asie a Karibiku. nemoci Vodou ředitelné, jako je cholera může zasáhnout země náhle, a to zejména v důsledku živelné pohromy, kde je jen velmi málo infrastruktury dříve na místě, aby zvládnout udržitelné vyčištění a obnovu.
Příkladem z nedávné doby je Haiti. Hit při zemětřesení v lednu 2010, mnozí Haiťané byli nuceni žít ve stanových táborech a použít vodu, která byla kontaminována. Případy cholery sužovala zemi, což je problém, který pokračuje dodnes.
Politicky zranitelné země nebo země, ve spárech války jsou také živnou půdou pro nemoci způsobené nedostatečnou hygienou. Nemoc má tendenci se šířit rychleji, když jsou lidé nuceni do stísněných a přeplněných uprchlických táborech, kde je málo koupelny nebo vůbec žádné.
Dia, který říká, že byla obětí náboženského pronásledování v Súdánu, přišli do USA před několika lety. Její spolupráce v oblasti imigrace ní spojený s prací čištění hotelové pokoje. Ve své domovské zemi, ona osobně měl přístup k mýdlem. Ale přichází z místa s malým hygienická zařízení hotelu, který pozoroval čistý jako klícka étos bylo divné.
„To může být těžké pro lidi tady pochopit, protože je tak snadno omyvatelný, vše je tu pro vás, nemusíte vůbec myslet,“ řekla. „Mějte na paměti, že to, co děláte každý den, může být největší úkol dnes pro někoho jiného.“
Každý den pracuje, Dia zabere trochu času navíc v průběhu směny načíst všechny mírně použité mýdel v každém pokoji. Ona a ostatní čištění personál v tomto hotelu Hilton typicky sbírat několik set liber mýdla každý měsíc.